مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج در اصفهان

مشاوره ازدواج در اصفهان یک فرآیند حمایتی است که برای کمک به زوج‌ها در حل مسائل و بهبود روابط زناشویی طراحی شده است. در این فرآیند، مشاوره‌گران متخصص ازدواج با استفاده از تکنیک‌ها و روش‌های مختلف، به زوج‌ها کمک می‌کنند تا درک بهتری از خود و همسر خود پیدا کنند و مشکلات را به طور سازنده حل کنند.

مشاوره ازدواج ارائه دهنده خدمات در زمینه های :

 • سنجش بلوغ زندگی(میزان آمادگی برای ازدواج)
 • آموزش مهارت های همسرگزینی :
  • آمادگی های اولیه
  • شیوه همسریابی
  • شیوه خواستگاری
  • مهارت و محتوای گفتگو
  • شیوه شناخت بهتر گزینه مورد نظر
 • مشاوره با طرفین دختر و پسر متقاضی (ازدواج جهت سنجش میزان انطباق)

مشاوره ازدواج در اصفهان چه فایده ای دارد؟

مشاوره ازدواج در اصفهان می‌تواند در موارد مختلفی مفید باشد. به عنوان مثال، زوج‌ها ممکن است با مشکلات ارتباطی مواجه شوند که موجب مشکلات بزرگتری در رابطه‌شان می‌شود. مشاوره ازدواج می‌تواند به آنها کمک کند تا مهارت‌های ارتباطی خود را بهبود دهند و راه‌حل‌هایی برای اصلاح ارتباط‌هایشان پیدا کنند.

 همچنین، مشاوره ازدواج در اصفهان می‌تواند زوج‌ها را در مواجهه با تغییرات زندگی کمک کند. به عنوان مثال، زندگی مشترک، فرزندان، مسائل مالی و غیره. مشاوره ازدواج در اصفهان می‌تواند زوج‌ها را در ایجاد تعادل بین زندگی خانوادگی و شغلی کمک کند و راه‌حل‌هایی برای مدیریت استرس و فشارهای روزمره پیدا کنند

فواید مشاوره قبل از ازدواج در اصفهان

 1. تشخیص نقاط قوت زوجین و رشد آن
 2. بررسی ویژگی‌های شخصیتی
 3. تقویت مهارت‌های ارتباطی
 4. حل تعارضات و مشکلات و کاهش استرس
 5. بررسی گذشته و تاریخچه خانوادگی هر یک
 6. بررسی مسائل مالی
 7. بیان اهداف شخصی زوجی و خانوادگی

لزوم مشاوره پیش از ازدواج در اصفهان:

 چند دلیل بسیار مهم برای مشاوره گرفتن قبل از ازدواج در اصفهان وجود دارد.

 • یک دلیل بسیار مهم این است که شما برای اینکه متوجه شوید آیا واقعاً مناسب همدیگر هستید یا نه به یک مشاوره ازدواج در اصفهان نیاز دارید که تخصصی باشد و بتواند به شما در این زمینه کمک کند. یعنی به شما بگوید که آیا این رابطه برای هر دوی شما مناسب هست یا نه ؟ یا اینکه به خاطر عشق ،چشم‌هایتان را روی خیلی از مسائل بسته‌اید و واقعاً متوجه این نیستید که شاید این رابطه به ضرر شما باشد .
 • دوم اینکه خیلی از افراد ممکن است که با گذشته خودشان درگیر باشند، گذشته‌ای که دیگر گذشته اما روابط حال انهارا خراب کرده است یا ممکن است به حال انها اسیب رساند.پس یک مشاوره ازدواج خوب در اصفهان میتواند راهگشا باشد.
 • سوم اینکه همانطور که میدانید، همه ما یک سری خودخواهی‌های درونمان داریم که می‌تواند مانع از تصمیم گیری برای ازدواج شود  اما یک روانشناس ازدواج خوب می‌تواند به شما و شریک زندگیتان کمک کند تا نسبت به عواطف و احساسات و نیازهای یکدیگر حساس باشید و همدیگر را متوجه شوید . پس هرچه سریع تر نسبت به گرفتن مشاوره پیش از ازدواج در اصفهان اقدام فرمایید.
 • و در نهایت  شما می‌توانید به یک دید جمعی برسید به جای یک دید فردی . یک درمانگر می‌تواند به شما کمک بکند تا از یک تفکر فردگرایانه به یک تفکر جمع گرایانه برسید و متوجه نیازها و احساسات دیگری به خصوص پارتنر خود هم بشوید و به آنها هم اعتبار و ارزش بدهید.

و سخن اخر

شما اگر قصد مسافرت دارید ترجیح می‌دهید همسفر شما چه ویژگی‌هایی داشته باشد که سفر شما را لذت بخش کند ؟

آیا همسفر شما خوش تیپ یا زیبا باشد جهت لذت سفر کافیست ؟

آیا اگر در گفت و گو قبل از سفر تمام شرایط شما را پذیرفت ضمانت اجرایی دارد ؟ برای انتخاب همسفر زندگی خود چه مواردی را و چگونه انتخاب می‌کنید ؟آیا همسفر شما از نظر خصوصیات خلقی فکری مکمل شماست ؟سلامت روان ، بدبینی و… را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ 

مسافرین قطار عشق چرا در ایستگاه جدایی پیاده می‌شوند ؟رابطه خوب زن و شوهر به چه معناست؟ عواملی که منجر به انطباق پذیری وبه همپیوستگی زن و شوهر می‌شود ،کدامند ؟

اختلاف سلیقه ،فکر و دیدگاه بین شما و همسرتان چگونه حل می‌شود؟ مهارت‌های ارتباطی بین زن و شوهر را می‌شناسید؟ آیا مشکل زوج‌ها با زوج‌های دیگر شباهت دارد ؟ آیا دریافت راه حل از زوج‌های دیگر برای شما مناسب است ؟بررسی و ارائه راه حل مشکلات زناشویی نیازمند یک مداخله درست و علمی است…

مشاوره قبل از ازدواج در اصفهان  به شما در بررسی موارد فوق راهنمایی میکند و شرایط را جهت انتخاب شایسته تسهیل می‌کند. مرکز مشاوره افتاب شهراصفهان با ارایه خدمات شایسته  و به کمک مشاورین حرفه ای میتواند به شما در زمینه مشاوره پیش از ازدواج در اصفهان کمک کند و به کمک یک مداخله ای درست و اصولی شمارا در زمینه ازدواج یاری کند پس اگر نیاز به مشاوره ازدواج در اصفهان دارید همین حالا نوبت بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *